Міфи про гель-лак і їх розвінчання

Чутками Земля повниться. І міфи про гель-лак – не виняток. З тих пір як суперстійке гелеве покриття вийшло на масовий ринок і знайшло світову популярність розмови про його шкідливість і токсичність не вщухають. Скептики намагаються ретельно проаналізувати кожну складову формули, з’ясувати «секретні інгредієнти» і наліпити на різнокольорові флакончики черговий ярлик. А що ж звичайні дівчата? Вони, наївно махаючи пухнастими віями, продовжують вірити у все небилиці і робити манікюр, відчуваючи змішані почуття. Сьогодні наші експерти вирішили зібрати найгучніші міфи про гель-лак і публічно розвінчати їх. На старт, увага, почали.

Зміст

 • Поширені міфи про гель-лак – в полоні ілюзій
  • Міф №1. Гель-лак шкідливий для нігтів
  • Міф №2. Гелевий лак набагато більш небезпечний, ніж звичайний лак
  • Міф №3. Гелеві лаки не можна використовувати вагітним і дівчатам в період лактації
  • Міф №4. Гелевий лак і шелак – це одне і теж
  • Міф №5. Не можна занадто часто робити гелевий манікюр, інакше нігті зіпсуються. Потрібно частіше давати пальчикам «відпочинок»
  • Міф №6. Не можна довго ходити з наманікюреними пальчиками
  • Міф №7. Від гель-лаку нігті псуються, жовтіють і ламаються
  • Міф №8. Випари від лаку або ацетону можуть спровокувати інтоксикацію організму
  • Міф №9. Сушка лаку під лампою з часом спровокує розвиток раку шкіри
  • Міф №10. Гель-лак викликає звикання

Поширені міфи про гель-лак – в полоні ілюзій

Манікюр вже давно перестав бути особливим шиком, зараз він така ж невід’ємна складова образу, як і макіяж, сукня або ж туфельки, що відтіняють витонченість ваших ніжок. Звісно, всюдисущі ЗМІ, критики і скептики, а також фантазери, які люблять вигадувати всілякі дурниці, не дрімають і щодня годують особливо недовірливих панянок байками про шкоду гелевого лаку та манікюру в цілому, вводячи їх в оману. Ми не змогли пройти повз таку кричущу несправедливість і, як справжні руйнівники міфів, вирішили розставити всі крапки над «і», зібравши найбезглуздіші і найпопулярніші небилиці воєдино.

Міф №1. Гель-лак шкідливий для нігтів

міф1

Факт. Мабуть, це найпопулярніша «страшилка» серед жінок. Дівчата свято впевнені в тому, що штучний, синтетичний гелевий лак згубно позначиться на здоров’ї їх нігтів, як пластин, а то і зовсім, проникне всередину організму, спровокувавши інтоксикацію. Швидше, подібна боязнь спровокована незнанням усіх складових, адже якщо розглянути детальніше кожний компонент «таблиці Менделєєва», залитий в скляний флакончик, то ситуація дещо прояснюється. Ми вже розповідали про ТСФ, пластифікатори, різні консерванти, пігменти, а також згадували про слюди. Всі вони – не більше, ніж класичні інгредієнти лаку. Єдина відмінність полягає в якості і вартості сировини для виробництва. Часто бренди намагаються знизити собівартість готового засобу, вдаючись до альтернативних замін дорогої сировини на дешеву, читайте формальдегід. До слова, формальдегід найчастіше можна зустріти в так званих лікувальних лаках, покликаних зміцнити і прискорити зростання нігтів. Проникаючи в нігтьову пластину, активні частинки формальдегіду захоплюють молекули води, тим самим висушуючи манікюр і роблячи його ламким. В цілому ж, якісний, хороший гелевий лак не тільки не шкодить нігтям, але і захищає їх від негативного впливу зовнішнього середовища.

Міф №2. Гелевий лак набагато більш небезпечний, ніж звичайний лак

міф2

Факт. Як ми вже згадували раніше, якісний гель-лак абсолютно безпечний для ваших нігтів. Аналогічно ситуація і з якісним звичайним лаком. Набагато більше шкоди приносить некваліфікована процедура його зняття або нанесення. Необхідно чітко розуміти основні принципи роботи зі штучними матеріалами, знати про їх властивості і правильно готувати нігтики до маніпуляцій. Найчастіше до подологів і майстрів нігтьового сервісу за допомогою звертаються панянки, що вирішили зробити манікюр і педикюр в домашніх умовах. Лак низької якості, в тому числі і звичайний лак, може спровокувати розвиток різних дерматологічних інфекцій і навіть грибка або екземи. Так що проблема полягає скоріше в складових і безпосередньо в сировині, ніж у «шкідливості» звичайного і гелевого лаку.

Міф №3. Гелеві лаки не можна використовувати вагітним і дівчатам в період лактації

міф3

Факт. Життя вагітних сповнене обмежень і позбавлень. Правда, виключно життя забобонних вагітних. Їм не можна стригтися, не можна фарбувати волосся і займатися спортом. Але, головне, що їм не можна покривати свої нігтики гелевим лаком! Інакше токсичні компоненти цих засобів потраплять через нігті в кров, зіпсувавши здоров’я і майбутній мамі, і дитині. Також подібним чином думають дівчата, які годують груддю. Поспішаємо спростувати цей факт. Звичайно, під час вагітності тіло представниць прекрасної статі змінюється. Усередині аналогічно відбуваються гормональні метаморфози, але весь організм як раз-таки має виражену захисну реакцію. Всі системи органів і реакції спрямовані лише на одне – захистити маму і її плід. Крім того, навколо плода є плацента, яка відіграє роль додаткової захисної оболонки. Нігті ж є мертвою тканиною. До того ж покритої досить щільним ліпідним бар’єром. Логічно, що жодним чином компоненти гелю не можуть розчинитися і проникнути під шкіру, а вже тим більше потрапити в кров або грудне молоко.

Міф №4. Гелевий лак і шелак – це одне і теж

міф4

Факт. Швидше за все, якщо ви досі дотримуєтеся цього судження, то ви явно не читали нашу статтю, де докладно пояснювалася різниця шелаку і гелевого лаку. Справа в тому, що шелак не більш, ніж назва однойменного штучного покриття, що стала загальною назвою. Його створив і запатентував американський бренд CND, що отримав світову популярність. Шелак в своїй формулі об’єднує гелеву основу Power Polish зі звичайним пігментованим лаком, домагаючись швидкої полімеризації і відсутності сколів протягом тривалого часу. Трохи пізніше на базі технології шелаку були винайдені інші типи гелевих покриттів з характеристиками, які не поступаються своєму прототипу. Єдина і головна перевага шелаку – його гіпоалергенність, що досягається за рахунок відсутності агресивних хімічних компонентів.

Міф №5. Не можна занадто часто робити гелевий манікюр, інакше нігті зіпсуються. Потрібно частіше давати пальчикам «відпочинок»

міф5

Факт. Досить поширена помилка серед дівчат різних вікових груп, заснована на сліпій вірі в те, що нігті «дихають». Отже, їм треба відпочити від токсичного гель-лаку, що не пропускає повітря. Тут потрібно чітко усвідомити, що нігті – це не легені і їх функція перш за все одна – захисна. Нігтьовий епідерміс ороговілий, він складається з «мертвих» клітин, які беруть участі в обмінних процесах для яких потрібен кисень. Отже, подібні перерви між манікюром абсолютна нісенітниця. Навпаки, штучний лак створює на поверхні нігтів водовідштовхувальний бар’єр, що запобігає негативному впливу жорсткої водопровідної води, побутової хімії і постійної зміни температур.

Міф №6. Не можна довго ходити з наманікюреними пальчиками

міф6

Факт. В принципі, природа даного міфу трошки схожа із забобонами , розвінчаними в попередньому пункті. Цікаві факти про гель-лак свідчать, що шкодить нігтикам не так якісне, сертифіковане покриття, як сам процес його зняття, пов’язаний з агресивним впливом ацетонового ремуверу. Як правило, нігтики псуються саме від цього травматичного перетворення. Фольга, що покриває ватний диск, рясно змочений активною речовиною, створює парниковий ефект, завдяки якому ацетон проникає не тільки в лак, але і в прошарок нігтьових пластин, висушуючи їх і провокуючи ламкість. В такому випадку вам необхідно зробити невелику перерву в декоруванні нагідок, деякий час приймати вітаміни групи В, а також робити лікувальні ванночки для зміцнення з використанням трав, ефірних олій і рослинних есенцій. Відмінним варіантом покращення стану нігтів також є інноваційна технологія IBX або ж японський манікюр.

Міф №7. Від гель-лаку нігті псуються, жовтіють і ламаються

міф7

Факт. Пожовтіння нігтьової пластини може бути спровоковано неправильною послідовністю нанесення покриття. Незалежно від того, шелаку або гель-лаку ви віддаєте перевагу, на нігті потрібно нанести мінімум 4 шари різних засобів, що утворюють ідеальний мікс. Так, спочатку потрібно підготувати нігтьову пластину до всіх б’юті-маніпуляціям, відкоригувавши її форму і довжину, а після зашліфувати всі нерівності полірувальним бафом. Потім нанесіть кислотний або безкислотний праймер, який знежирить пальчики. Тепер можна приступати до покриття нігтів першим шаром лаку – самовирівнюючою каучуковою базою. Вона запобігає проникненню пігментів основного лаку в нігтьову пластину, а також покращує показники адгезії штучного матеріалу з натуральним. Тепер можна взяти улюблений жовтий або фіолетовий гель-лак і акуратно фарбувати їм нігтики, при необхідності повторивши цю процедуру раз або два. І лише тепер завершуйте результат старань, вибравши глянсовий або матовий топ.

Міф №8. Випари від лаку або ацетону можуть спровокувати інтоксикацію організму

міф8

Факт. Навіть якщо ви будете щодня перефарбовувати свої нігтики в усі кольори веселки, кількість випарів ацетону і лаку не перевищить показник «норми». До ризику подібного отруєння схильні хіба що панянки, яким «пощастило» працювати на хімічних заводах з виробництва безпосередньо лаку або ацетону. Лише тоді їх здоров’я знаходиться під загрозою, решта красунь можуть спати спокійно і не переживати, в черговий раз влаштовуючи вдома манікюрний салон.

Міф №9. Сушка лаку під лампою з часом спровокує розвиток раку шкіри

міф9

Факт. Ще одна вигадка, придумана якимось панікером і підхоплена його послідовниками. Природно, під час сушіння під UF-лампою ви отримуєте свою дозу ультрафіолету, але набагато більше променів ви ловите під час прогулянки сонячною вулицею міста або на пляжі. Дана «доза» вітаміну Д цілком безпечна для епідермісу людини і ніяк не може привести до розвитку такого страшного захворювання, як рак шкіри.

Міф №10. Гель-лак викликає звикання

міф10

Факт. Правда, якщо мова йде про зручність такого різновиду манікюру. У складових різнокольорових флакончиків з фарбою немає ніяких наркотичних речовин (інакше їх просто б не було у вільному продажу). Природно, викликати залежність у прямому розумінні гелевий манікюр не може. Але, справедливості заради, зауважимо, що одного разу випробувавши настільки функціональний і практичний вид покриття, ви більше не зможете відмовитися від розкішного блиску і відсутності сколів протягом мінімум 2 тижнів.

Пора вже перестати вірити вигадкам, придуманим для залякування особливо недовірливих осіб. Сучасні технології розвитку нейл-індустрії щомиті нарощують свою потужність і придумують нові і нові рішення, що вражають та задовольняють найзапекліших критиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *