Форми нігтів: які бувають і як вибрати свою (фото + назви)

У жінок є унікальна особливість, вони прагнуть зробити красивою кожну частину свого тіла. Але одного бажання замало. Можна роками ходити на манікюр, витрачати купу грошей, часу, і всеодно залишатися незадоволеною результатом. Чому так відбувається? Для досягнення ідеальної форми нігтів і манікюру в цілому потрібні певні знання, і розуміння як вони працюють. Ми із задоволенням попрацювали над цим і, Ви обов’язково знайдете відповіді в цій статті.

Зміст

 • Які бувають форми нігтів
  • квадратна
  • закруглена (м’який квадрат)
  • кругла
  • овальна
  • овально-квадратна
  • гостра
  • мигдаль
  • балерина ( «пуанти»)
  • стилет ( «стилетто»)
  • пайп
 • Як вибрати форму нігтів
  • для коротких пальців
  • для товстих пальців
  • для довгих пальців
 • Модні форми нігтів 2021
  • для довгих нігтів
  • для коротких нігтів
  • для широких нігтів
 • Неактуальні форми, які варто залишити в минулому
 • Як зробити форму нігтів самостійно
  • Як зробити квадрат
  • Як зробити м’який квадрат
  • Як зробити мигдаль
  • Як зробити гостру форму
  • Як зробити форму пайп
  • Як зробити овал
 • Як правильно перевірити довжину нігтів

Які бувають форми нігтів

nail-forms-2

Форми нігтів бувають різні, але красиво виглядати буде лише правильно підібрана форма з урахуванням особливостей будови пальців, розміру і форми кисті, ширини і довжини нігтьового ложа. Є перевірений спосіб підбору – ідеальною формою буде та, чий вільний край дзеркально відображає вигин кутикули. Наприклад, якщо вигин кутикули овальної форми, значить гармонійним буде овал, якщо більш квадратний, значить м’який квадрат і т.д. Це не означає що інші форми неможливо зробити на ваших ручках, проте, спираючись на цей факт, ви точно не помилитеся при виборі зручної форми нігтів.

квадратна

Так званий гострий квадрат має чіткі кути і рівні лінії. Для отримання бездоганного квадрата важливо дотримуватися ряду правил, про які ми розповімо в кінці статті. А поки лише завіримо, що зробити це не так просто, як може здатися, і навіть досвідчені майстри манікюру часто роблять помилки і ненавмисно псують не тільки форму, а й майбутню красу нігтів.

nail-forms-5

Квадрат, з самої появи завжди стабільно актуальний. Іноді більше, іноді менше, як наприклад в 2020-2021 (найпопулярнішою формою є мигдаль). Але як ми знаємо мода циклічна, а зручна і красива форма незамінна.

закруглена (м’який квадрат)

nail-forms-4

М’який квадрат набагато практичніше гострого. Він частково поступається в ефектності, але його плюси це з легкістю покривають. З м’яким квадратом ви не зачепити колготки, не подряпаєте дитину, і уникнете безлічі інших проблем. На перший погляд дрібниці, але, коли вони повторюються кожен день це порядком набридає. До того ж м’які кути більш компромісні на вигляд, часом це необхідно з огляду на професійну діяльність.

кругла

nail-forms-10

Кругла форма досить рідкісна, вона нагадує овал, але кінчики більше закруглені. Вона виконується строго на невелику довжину, і тоді, коли овал неможливий через ширину нігтьової пластини.

овальна

nail-forms-3

Овальна форма одна з перших і основних форм нігтів. Вона досить універсальна, і дозволяє виконувати різноманітні дизайни і вибрати довжину. Дана форма легко вписується в будь-який дрес-код. Якщо бічні стінки паралельні один одному, овальна форма замаскує недоліки нігтьової пластини і приховає візуальний дисбаланс. А ще, вона ідеально підійде як проміжний варіант при відрощування нігтів. З овалу легко зробити мигдаль, стилет і форму балерина з мінімальною втратою дорогоцінних міліметрів.

овально-квадратна

nail-forms-11

Овально-квадратна форма – це щось середнє між м’яким квадратом і овалом. Зустрічається досить рідко, через свою непопулярність. Вона виконує ті ж функції, що і овал, але більше схожа на квадрат. Її вибирають дівчата, яким подобається квадрат, але в силу недоліків нігтьової пластини він їм не підходить.

гостра

З гострою формою пальці здаються довшими, тоншими та витонченішими. Дозволити собі таку форму можна, якщо у вас довге нігтьове ложе і міцні нігті, або за допомогою нарощування.

nail-forms-9

Це найбільш вразлива форма в нашій добірці. Такі нігті крихкі і їх легко зламати. Якщо ви зупините вибір на гострих нігтях-не нехтуйте зміцненням нігтьової пластини за допомогою гелю, полігелю або хоча б вирівнювання базовим покриттям. В іншому випадку зламається не тільки вільний край, а й ложе, а це боляче, неприємно, і на відновлення піде не менше 4-х місяців.

мигдаль

У 2021 році мигдалеподібні нігті посіли 1 місце за популярністю. Бездоганний, аристократичний мигдаль – мрія практично будь-якої модниці. Він і справді заворожує своїми ідеальними формами.

nail-forms-7

Від овалу дана форма відрізняється загостреним кінчиком. Для досягнення потрібного ефекту, довжина вільного краю повинна дорівнювати довжині нігтьового ложа. Можна зробити довшими, але коротшими ніколи, це сильно позначиться на зовнішньому вигляді. При надмірній довжині так само варто зміцнювати нігті, щоб уникнути поломок. Мигдальна форма вимагає до себе дбайливого ставлення, і належного догляду.

балерина ( «пуанти»)

nail-forms-8

Форма легко асоціюється з пуантами витончених балерин, тому отримала таку назву. Форма балерина практична і зручна, хоча на перший погляд здається інакше. Вони міцніші за гострі й мигдалеподібні нігті та за зовнішнім виглядом є серединою між формою мигдаль і квадрат. Форма дуже популярна у західних дівчат, і часто у поп-зірок, таких як Ріанна, Beyonce, Кім Кардашьян.

стилет («стилетто»)

nail-forms-13

Якщо на вас багато обов’язків з прибирання, готування і іншим повсякденних справ, стилети не найкращий вибір. Проте, форма стилет має свій шарм. Виконують його переважно за допомогою нарощування з нуля. Якщо іншу форму, наприклад овал, намагатися переробити в стилет, ви порушите архітектуру нігтя. Стилети дають простір у виборі дизайнів, і дозволяють розгулятися будь-якій фантазії.

пайп

Ця форма нігтів з’явилася і стала популярною буквально кілька років тому. Пайп можна виконати тільки при нарощуванні штучними матеріалами. Назва розшифровується як «трубочка», тому що у такої форми дуже виражені внутрішні арки. Для створення пайпа потрібно  мати навички високої кваліфікації, тому як дану форму неможливо змоделювати за допомогою типс.

nail-forms-14

У нігтів пайп завдяки глибокому вигину арки і зміцнення уздовж всієї довжини по верхньому ребру, висока стійкість до пошкоджень. Pipe в правильному виконанні буде добре виглядати на будь-яких руках.

Як вибрати форму нігтів

Неможливо досягти ідеального манікюру без правильно-підібраної форми. Це основа і половина успіху при досягненні результату. Деякі дівчата все життя роблять одну звичну форму, не замислюючись про те чи правильно підібрали форму. Раптом потрапивши до більш компетентного фахівця, після довгих умовлянь змінюють її, і йдуть в захваті.

Звичайно, важливі особисті вподобання і смаки, проте архітектуру та індивідуальну будову ніхто не відміняв. Якщо ви багато років носите квадрат, або овал, і вважаєте, що інші форми не приживуться на ваших ручках, прочитайте рекомендації від фахівців і перевірте, чи так це насправді.

Для коротких пальців

Для власниць коротких пальців ідеальною формою є кругла. Вона дозволяє візуально подовжити пальчики і робить їх витонченішими навіть на невеликій довжині нігтів. Цю форму легко підтримувати в домашніх умовах, не важко випиляти самостійно.

nail-forms-15

Якщо пальці короткі, але довжина нігтьової пластини середньої довжини спробуйте зробити форму балерина. Головне в цьому випадку не переборщити з довжиною, і дотримуватися діапазону в 1-1,5 сантиметра. Занадто довгі нігті на коротких пальцях виглядають непропорційно.

nail-forms-16

Для товстих пальців

У випадку з товстими пальцями нашим фаворитом знову стане кругла форма. Вона вміло приховає недоліки. Також цілком підходить овал. Але тільки на невеликій довжині, і зі спокійними відтінками.

nail-forms-17

А ось квадрат на товсті пальці просто протипоказаний. Він зробить пальці грубими, вони будуть кидатися в очі, і ні про яку гармонію не може бути й мови.

Для довгих пальців

На стрункі і довгі пальчики навпаки радимо будь-яку форму, крім круглої і короткого овалу, вони будуть виглядати неприродно.

nail-forms-18nail-forms-19nail-forms-22

А мигдалеподібні нігті те, що потрібно. Як і гострий, м’який квадрат будь-якої довжини, пайп, і балерина. Власниці довгих пальців можуть вибрати форму виходячи зі своїх щоденних потреб і дрес-коду.

Модні форми нігтів 2021

У 2021 році в моді природність, це стосується не тільки нігтів, але і моди в цілому. Однак це не означає що потрібно терміново бігти в салон і знімати улюблений гель-лак. Просто, якщо ви носите нарощені нігті слід вибирати форму акуратніше. Екстравагантні форми стилет і балерина актуальні в своїх колах, але в загальному розумінні не настільки популярні. Краще буде зменшити довжину з екстра до середньої, і додати більш округлі і природні форми.

Для довгих нігтів

Тут ми маємо на увазі не всю довжину нігтя, а тільки нігтьове ложе без вільного краю. Ви напевно помічали, що у одних дівчат довгі нігті навіть незважаючи на те, що їх спиляли під нуль, а в інших вони стають дуже короткими.

На довгих нігтях виграшніше всього виглядає короткий акуратний квадрат, короткий овал, або мигдаль середньої довжини.

nail-forms-21nail-forms-26nail-forms-28

Овально-квадратна форма також підійде, особливо якщо нігтьова пластина з недоліками, такими як асиметрія і різна ширина нігтів.

Для коротких нігтів

На природні короткі нігті виграшною формою стане овал середньої довжини і короткий м’який квадрат. Якщо ви маєте коротку нігтьову пластину, але при цьому тонкі пальці та хочете довгі красиві нігті, вам допоможе техніка моделювання. На абсолютно будь-якій, навіть дуже короткій довжині можна наростити шикарні нігті гострої форми або форми мигдаль. Але в такій ситуації потрібно ставитися до них в 2 рази дбайливіше, адже чим довші нарощені нігті, тим менше у них опори на короткій нігтьової пластині, тож ніякі зміцнення тут не допоможуть.

nail-forms-27nail-forms-29nail-forms-30

Якщо ви тільки встали на шлях виправлення, і вирішили почати свій шлях під назвою «красивий манікюр», але не вистачає довжини, ми радимо перед покриттям виконати круглу форму під нуль. Так, спочатку це не супер красиво, але таким чином ви швидше досягнете потрібної форми, адже при відростанні нігтів доведеться менше спилювати, і міняти форму з однієї на іншу, що теж впливає на довжину.

Для широких нігтів

nail-forms-31

На широких і трапецієподібних нігтях складно заховати очевидні недоліки. Ми прекрасно розуміємо дівчат з такими нігтями. Адже хочеться мати такі ж акуратні красиві нігтики, як у більшості. Звичайно, якщо ви бажаєте залишити їх в спокої, і зробити упор на природність, то овально-квадратна форма трохи згладить зовнішній вигляд. Але в сучасному світі майстри навчилися нарощувати і дорощувати нігті так, що ніхто і не зрозуміє свої це чи штучні. При тривалому моделюванні аркових нігтів з зажимами натуральна форма нігтів поступово змінюється, і це дійсно може стати порятунком для трапеції. Спробуйте, можливо, це ваш варіант.

nail-forms-32

Неактуальні форми, які варто залишити в минулому

Ох вже ця мода! Майстри нігтьового сервісу постійно так і норовлять впровадити що-небудь новеньке і унікальне. На щастя, дивні, безглузді, а часом шокуючі форми нігтів йдуть в минуле досить швидко через незручності, неможливості поєднання з гардеробом сучасної дівчини. Назви Ейдж або нігті-шпаги напевно мало про що говорять, тому ми краще наочно продемонструємо які форми нігтів більше не актуальні:

nail-forms-33nail-forms-34nail-forms-35

Як зробити форму нігтів самостійно

Ми поділимося цінною інформацією від досвідчених майстрів, як пиляти нігті так, щоб вийшла бездоганна форма. Вам залишиться лише застосувати її на практиці, і задовольнятися прекрасним.

Як зробити квадрат

Для квадратної форми необхідно мати хоча б 2-3 міліметра вільного краю. Поставте пилку паралельно лівому боку і злегка підпиляйте до моменту, поки не вийде рівна стінка, далі виконайте те ж саме з правою стороною.

Потім поставте пилку рівно до вільного краю, не завалюючи її в сторону, і пиляйте до потрібної довжини, періодично зупиняючись і перевіряючи симетрію. В кінці струсіть пил, і поставивши пилку до вільного краю подивіться, чи немає між пилою і нігтем проміжків, якщо є то доопрацюйте, якщо ні – ви розумниця, форма ідеальна.

nail-forms-36

Дуже важливо пиляти в потрібному місці, і не зачіпати точки вростання (дивись фото). В іншому випадку ви зіпсуєте форму не тільки на даний манікюр, але і на майбутні. А також ця помилка спровокує розвиток онихолізиса (повітряних кишень під нігтем), і як наслідок може трапитись відшарування нігтьової пластини від ложа.

nail-forms-6nail-forms-37

Як зробити м’який квадрат

Потрібно випиляти гострий квадрат (див. вище), потім поставити пилку рівно до кута з нахилом під ніготь, і акуратно підпиляти кути зробивши їх трохи круглішими. Не перестарайтеся, інакше отримаєте овально-квадратну форму.

Як зробити мигдаль

Хід роботи залежить від наявної форми. При квадраті потрібно спиляти кути. При овалі трохи звузити бічні паралелі. Знадобиться пилка з грубим абразивом 100 грит. Прагніть домогтися однакових бічних стінок, без опуклостей і округлостей. Далі гострий край потрібно злегка пом’якшити напівкруговими рухами. Так виконайте з усіма нігтями. Вони повинні бути однаковими, “дивитися” в одну сторону, і звірте довжину по нашій схемі з розділу нижче “як правильно перевірити довжину нігтів”.

nail-forms-40nail-forms-41

Як зробити гостру форму

Для гострої форми треба просто перестаратися з випилюванням мигдалю. Жарт. Хоча частка правди в цьому є. Виконайте ті ж дії, що й з формою мигдаль, але доклавши великих зусиль, і не пом’якшуйте гострий край, досить буде лише пару раз махнути пилою під ним, для того щоб прибрати зайву бахрому.

Як зробити форму пайп

Для форми пайп як ми говорили потрібно моделювання на нижніх формах. Головне правильно поставити форму, і вчасно встановити арочні затискачі. Як поставити форму ми наочно показуємо:

nail-forms-20

Змоделювавши нігті просушіть їх 45-60 секунд в лампі, потім дістаньте, встановіть затискачі, і сушіть ще 60 секунд. Після просушування зачепивши поверхню нігтя, вона повинна вийти рівною, без ямок і виступів. Бічні стінки зробіть паралельними, і трохи звузьте до краю. А сам край спиляйте до півовалу. На готових нігтях перевірте арки – вони повинні нагадувати рівну півтрубочку.

Як зробити овал

nail-forms-39

Подумки проведіть вертикальну вісь нігтя, і уявіть лінію посередині. Потім подивіться на лінію посмішки (місце, де вільний край і нігтьове ложе з’єднуються), і запам’ятайте як вона виглядає з кожного боку. Пилкою середнього абразиву в 150-180 грит скругліть кути, орієнтуючись на поділ посередині. Поставте пилку паралельно бічній стінці і у вільного краю та перевірте симетрію.

Як правильно перевірити довжину нігтів

Недостатньо випиляти тільки один ніготь ідеально, важливо щоб всі нігті гармонійно виглядали в загальній картині. На коротких нігтях під нуль вибору не залишається, і доводиться задовольнятися тим що є. На хоч якийсь довжині користуйтеся даними орієнтирами:

 • нігті на безіменному і вказівному пальцях повинні бути однієї довжини і при можливості форми;
 • ніготь на середньому пальці довший за вказівний і безіменний на 0,5-1 мм., або тієї ж довжини;
 • ніготь на мізинці коротше безіменного на 1 мм .;
 • великий ніготь довший за вказівний на 0,5-1 мм.

Яку форму вибрати, як її зробити і не допустити помилок? Тепер ви знаєте відповіді на ці питання. Ми розповіли вам все, що було в нашій скарбнички досвіду і знань, і сподіваємося, що це стане корисною інформацією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *