Хірургічне лікування врослого нігтя

Досить часто люди стикаються з такою проблемою, як врослий ніготь. Вона може виникнути в будь-якому віці. Нігтьова пластина вростає в м’які тканини, частіше це відбувається з одного боку, але буває і з двох.

Як правило, врослий ніготь з’являється частіше на великому пальці, тому що саме він піддається тиску з боку взуття. Ця проблема викликає масу неприємних відчуттів, біль, запальні процеси. Можуть з’явитися гнійники і почервоніння. Нігтьова платина починає рости активніше і нарощуватися.

Палець з врослим нігтем припухає і болить. І тут два шляхи вирішення питання: або потрібно провести лікування, або видалити врослу частинку нігтя за допомогою лазера.

стадії

Існують різні стадії вростання нігтя. Їх поділяють на три:

  • На початковій стадії утворюється почервоніння, з’являються больові відчуття, можливий набряк. Врослий ніготь ще слабо вражає навколишні тканини.
  • На другій стадії виникають інфекції та гнійні запалення.
  • На третій стадії додаються грануляція тканин, запальні процеси стають хронічними, що вже вимагає тривалого лікування.

Причини і лікування

Причинами проблеми можуть бути генетична схильність, деформації самого нігтя, гормони, а також зовнішні впливи – гігієнічні процедури, неправильно зроблений педикюр, наявність грибка.

Зазвичай для вирішення проблеми застосовується хірургічне лікування врослого нігтя. Без оперативного втручання можна виправити ситуацію на першій стадії. Форму нігтьової пластини просто вирівнюють за допомогою спеціальних ватних або ластикових вставок. Взуття потрібно підбирати правильно, воно не повинне бути тісним і здавлювати пальці. Запальні ділянки обробляються медичними препаратами.

Це тривале лікування і воно може виявитися неефективним, бо передумови для проникнення нігтя в м’які тканини всеодно залишаються. Проблема лежить набагато глибше – в підставі нігтьової пластини.

Оперативне втручання також буває декількох варіантів. Іноді видаляється не весь ніготь, а тільки його частинка, коригуються нігтьове ложе і нігтьовий валик. Видалення проводиться за допомогою лазера або радіохвильової хірургії.

Щоб уникнути плачевних наслідків, варто дбати про гігієну ніг і правильно вибирати взуття. При виникненні запалення і болю краще відразу звернутися за медичною допомогою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *