Як зняти гель-лак вдома швидко і безпечно

 

Гель-лак псує нігті, треба дати нігтям подихати, відпочити, відновити сили … З боку майстра ці твердження виглядають кумедно, і крім нервової посмішки нічого не викликають. Але з боку клієнта це може викликати занепокоєння і тривогу. Невже гель-лак правда псує нігті, та так, що їх доведеться відновлювати все життя?

 

Поспішаємо вас заспокоїти, все набагато простіше. Нігті псує не саме гель-лак, а його неправильне зняття. Не завжди є можливість потрапити до майстра на зміну покриття, іноді доводиться знімати гель лак вдома, тобто самостійно. І тут багато жінок стикаються з тим, що поняття не мають як зняти гель-лак вдома ефективно і безпечно.

Досвідчені майстри манікюру із задоволенням допоможуть розібратися, як же зняти гель-лак з нігтів різними способами. А також ми розповімо як зняти гель-лак зі зміцненням, розповімо нюанси і поділимось дієвими порадами.

Зміст

 • Чим можна зняти гель-лак вдома
 • Правильна підготовка спростить зняття гель-лаку
 • Всі способи зняти гель-лак в домашніх умовах:
  • Зняття гель-лаку ацетоном
  • Як прибрати гель-лак без ацетону
  • Апарат для манікюру
  • Серветки для зняття гель-лаку
 • Як зняти гель-лак зі зміцненням
 • Що робити після зняття гель-лаку
 • Чого робити не можна
 • Поради і нюанси

Чим можна зняти гель-лак вдома

Для початку давайте розберемося, до яких помічників ми можемо звернутися при самостійному знятті покриття. Це можуть бути:

рідина для зняття гель лаку

Спеціальна рідина для зняття гель-лаку. Вона підходить для зняття тонко нанесеного гель-лаку або його залишків. Для зняття покриття зі зміцненням ми категорично не радимо використовувати рідину. Вона не в силах пом’якшити акрил і гель. Хоча багато дівчат всеодно пробують. І в хід йдуть апельсинові палички, пушери і пилки. Які в прямому сенсі віддирають не тільки покриття, але і шари нігтьової пластини. З 150 шарів кератину, які є у здорового нігтя, як мінімум половину здирають при неправильному знятті.

Увага! Рідину можна наносити тільки на підготовлену нігтьову пластину.

Рідину краще купувати в спеціалізованих nail-магазинах. У звичайних господарських і косметичних магазинах як правило продаються рідини досить сумнівної якості. фольга

Фольга. Вона потрібна для того, щоб обгорнути кожен пальчик, на якому розміщена змочена в рідині вата. Таким чином утримується тепло і хімічні властивості рідини. Без фольги не вийде стовідсоткового результату. Фольга може бути будь-яка, як професійна так і харчова. Ми радимо взяти харчову, так як вона дешевша і доступніша.

затискачі для зняття гель лаку

Ковпачки / затискачі. Це спеціальні пристосування які допомагають закріпити споруди з фольги та вати на нігтях. На ділі, їх використання не обов’язкове. Але якщо у вас немає досвіду в знятті, ковпачки та затискачі полегшать ваш перший досвід. Якщо у вас все таки не виявилося даного інструменту, просто загорніть фольгу міцніше, відрізавши шматочок побільше.

Пилочки 100/180 грит

Пилка 180/100 грит. Це обов’язковий інструмент при самостійному зняття покриття. Пилою потрібно спиляти глянцевий топ, і якщо нігті товсті, колір і частину бази. Таким чином рідина зможе проникнути вглиб нанесеного гель-лаку, але при цьому ніготь залишиться в цілості. Крім того, зняти гель-лак можна без рідини, тільки за допомогою пилочки.

маленькі бафи

Баф. Це маленький поролоновий куб або прямокутник з шорсткою поверхнею. Його дія схоже з пилою, але баф впливає набагато м’якше, ніж пилка. Його потрібно використовувати після зняття.

полірувальники для нігтів

Полірувальник. Полірувальник також дуже схожий на пилку, але він не має явного абразиву або напилення. Як правило, полірувальник зеленого кольору з одного боку, і білого з іншого. Його напилення настільки дрібне, що його складно помітити неозброєним поглядом. Полірувальник вступає в силу після застосування бафа. За допомогою полірувальника можна приховати нерівності, шорсткості і надати нігтям блиск.

апельсинові палички

Апельсинова паличка / пушер. Вони потрібні для того, щоб зішкребти залишки розмоченого покриття з нігтя.

апарат для манікюру маратон

Апарат зі спеціальною фрезою для зняття. Далеко не кожен може похвалитися наявністю потужного апарату, проте, його не можна не згадати. Це найвірніший і оптимальний помічник при знятті.

Правильна підготовка спростить зняття гель-лаку

Якщо ви збираєтеся зняти гель-лак самостійно тільки за допомогою пилки, то важливо знати, як підготувати нігті. Вони повинні бути сухими, і на цьому їх підготовка закінчується.

А ось з розмочуванням ацетонмісної рідини все дещо складніше. Рідина має дуже несприятливий вплив на шкіру навколо нігтів. Щоб убезпечити шкіру, потрібно наносити жирний крем або натуральне масло з вітамінами на кутикулу і шкіру навколо нігтя. Починати мазати ручки краще за добу до зняття. Оптимальним буде нанесення крему 4-5 разів до зняття з періодичністю в кілька годин. А безпосередньо перед зняттям краще рясно нанести крем на шкіру, і загорнути в поліетилен або фольгу на 5-10 хвилин.

крем на руках

Перед зняттям постарайтеся не приймати ванну і не мити посуд. Розпарена шкіра більш сприйнятлива до вбирання рідини.

Всі способи зняти гель-лак в домашніх умовах

Зняти гель-лак можна різними способами, і всі вони мають свої особливості у виконанні. Ми розглянемо кожен з них.

Зняття гель-лаку ацетоном

Це простий і найбільш звичний спосіб зняття. Але він має свої недоліки. В першу чергу це негативний вплив на шкіру. При тривалій взаємодії з рідиною нігті, кутикула і шкіра навколо нігтя втрачають вологу і стають сухими і зневодненмих. А ще, іноді рідина може викликати свербіж і алергічну реакцію у вигляді висипки. Також до мінусів можна віднести те, що при неправильному знятті легко пошкодити нігтьову пластину знявши не тільки покриття, але і частину самого нігтя.

як зняти гель лак в домашніх умовах

З плюсів зняття за допомогою рідини можна назвати доступність способу. Все необхідне легко придбати в найближчому магазині.

Як зняти самостійно зняти гель-лак з використанням рідини:

 1. Пилою 100 грит грубого абразиву спиляйте верхній шар покриття. Якщо гель-лак нанесений тонко, можна зняти тільки блискучий глянсовий шар, до кольорового покриття. Якщо ж на нігтях виконано вирівнювання базою, то потрібно спиляти глянсове, кольорове і частково базове покриття. Важливо не перестаратися. Для цього періодично змітайте пил за допомогою щітки і стежте за тим, що саме ви спилюєте штучне покриття чи вже натуральний ніготь.
 2. Розріжте три ватних диска на 4 частини, і змочіть кожен в рідині.
 3. Відріжте 10 шматочків фольги на різні частини. Їх має вистачити на 2 обороту навколо пальця. Шматочки повинні бути не менше ніж 10 × 10 см.
 4. Помістіть вату змочену в рідині на кожен нігтик, і оберніть фольгою так, щоб палець був повністю закритий.
 5. При наявності ковпачків або затискачів закріпіть фольгу на пальцях.
 6. Засікаєте 15 хвилин.
 7. Через 15 хвилин починайте розгортати. Почніть з мізинця однієї руки, не знімайте все одразу.
 8. Знявши фольгу, акуратно паличкою або пушером зішкребіть гель-лак. Не намагайтеся зняти всі нерівності, так є ризик пошкодити натуральний ніготь.
 9. Повторіть дію на всіх пальчиках.
 10. Дайте нігтям трохи підсохнути протягом 5 хвилин.
 11. Візьміть пилку 180 грит і легкими рухами приберіть нерівності.
 12. Потім бафом, рухами від краю нігтя до кутикули завершіть зняття.
 13. Коли нігті стали більш-менш гладкими струсіть пил і заполіруйте нігті спочатку зеленою стороною полірувальника, потім білою. Можна застосувати силу. Наявність скрипу скаже вам, коли нігтик готовий.
 14. Після того, як покриття знято нанесіть на руки і нігті крем або віск.
 15. Потім покрийте нігті звичайним прозорим лаком.

Як прибрати гель-лак без ацетону

Видалити гель-лак з нігтів можна і без спеціальної рідини і без фольги. Виконати зняття можна пилкою. До переваг цього типу зняття можна віднести те, що при правильному підході натуральний ніготь не буде пошкоджений, а шкіра біля нігтів не втратить вологу.

пилка грубого абразиву

Даний спосіб має певний недолік. Якщо раніше ви не мали досвід в знятті за допомогою пилки, то вам буде важко побачити, де закінчується покриття і починається натуральна нігтьова пластина. А значить є ризик спиляти зайве, тобто потоншити нігті. Також мінусом є те, що при знятті пилкою легко подряпати кутикулу. Потрібно діяти вкрай обережно, щоб не поранити ніжну шкіру.

Як зняти гель-лак пилочкою вдома покроково:

 1. Спиляйте верхній глянець і колір пилою грубого абразиву в 100 грит. Пилка повинна бути строго паралельно нігтя. Для того, щоб спростити завдання можна спочатку спиляти довжину нігтя. Так вам буде видно, наскільки товстий шар покриття присутній на нігті. А також скоротиться площа роботи.
 2. Дійшовши до прозорого базового шару візуально оцініть товщину. Переверніть пилку на 180 грит, і акуратними рухами почніть спилювати базовий шар. Раз на кілька рухів зупиняйтеся і змітайте пил за допомогою щітки. Важливо бачити, що ви пиляйте, гель-лак чи натуральний ніготь.
 3. Дійшовши до натурального нігтя зупиніться. Якщо в окремих зонах залишився гель лак – точково, ледь торкаючись видаліть залишки м’якою пилою або бафом.
 4. Струсіть весь пил, і пройдіться по всіх нігтях бафом.
 5. Потім заполіруйте нігті зеленою стороною полірувальника. Після цього переверніть полірувальник на білу сторону, після чого повторіть дії.
 6. Нанесіть крем або віск втираючими рухами в нігті і шкіру пальців.
 7. Покрийте нігті безбарвним лаком.

Апарат для манікюру

Оптимальним методом зняття є апарат. Але зняття буде вдалим тільки в умілих руках, або ж при дотриманні технології. Тому ми настійно рекомендуємо відвідати майстра, який володіє навичками у володінні апарату. Якщо така можливість відсутня, то дотримуйтесь наших рекомендацій.

З мінусів зняття апаратом можна назвати те, що фреза нагрівається, і зняття може бути досить дискомфортним викликаючи відчуття печіння. Але при правильному використанні такого виникати не повинно. Якщо присутнє сильне печіння, то швидше за все зняття відбувається неправильно. Також, при невмілому використанні апарату можна сильно пошкодити нігтьову пластину. Через неправильне натискання можна пропиляти борозни на нігтьовій пластині.

До незаперечних плюсів відноситься швидкість і зручність способу.

Для зняття покриття апаратом вам знадобиться потужний апарат і якісна фреза для зняття.

Лівшам буде потрібна спеціальна реверсивна фреза.

твердосплавні фрези для зняття гель лаку

Як знімати гель-лак апаратом:

 1. Вставте фрезу в ручку апарату.
 2. Якщо ви лівша, переведіть апарат на ліве обертання, якщо правша на праве.
 3. Увімкніть невелику швидкість в 5-7 тисяч оборотів і піднесіть до поверхні нігтя. Перевірте, чи не ковзає фреза по нігтю. Вона повинна як би зачіпатися. Якщо вона ковзає – перемкніть обертання і перевірте знову.
 4. Після того, як встановлено вірне обертання вмикайте апарат на 30-35 тисяч оборотів. Для цього потрібно практично на максимум викрутити регулятор швидкості.
 5. Легкими впевненими рухами, рухайтеся від кутикули до краю нігтя. Робіть це з помірною швидкістю. Якщо ніготь сильно нагрівається, значить ваші рухи надто повільні. Або ж це може означати, що ви довго перебуваєте в одному місці.
 6. Виконуйте вище вказані дії на всіх нігтях до того моменту, поки на нігтях не залишиться тонкий шар базового гель лаку.
 7. Коли залишився тонкий шар перед вами постає вибір: прибрати його, або залишити. Якщо ви плануєте подальше покриття не потрібно спилювати залишки. А в разі, якщо ви хочете зробити перерву в покритті ви можете акуратно зняти шар пилою, або ж залишити відростати самостійно, просто покривши його прозорим лаком.
 8. Якщо ви вирішили залишити шар бази відростати, перед нанесенням звичайного лаку зашліфуйте нігті бафом, і полірувальником. А потім знежирте нігтьову пластину спиртом або спеціальним знежирювачем.

швидкості на апараті

Серветки для зняття гель-лаку

Серветки мало чим відрізняються від компресу фольги з просоченим ватним диском. Ну, хіба що зручністю. Їх головним недоліком є те, що вони менш ефективні, і часто працюють тільки на дуже тонкому покритті. До слова, при цьому вони обійдуться дорожче, ніж рідина для зняття.

Серветки для зняття гель лаку

З плюсів мабуть те, що гель-лак все ж буде вилучений з нігтів. А також зручність у використанні. Для цього методу не потрібно нічого відрізати, відміряти, і промочувати. Достатньо лише відірвати шматочок, і помістити палець всередину мішечка з рідиною. Парниковий ефект досягається за рахунок фольгованого шару всередині.

Як зняти гель-лак за допомогою серветок:

 1. Спиляйте пилочкою 100 грит глянсове покриття.
 2. Помістіть нігтики всередину серветок на 15-20 хвилин.
 3. По черзі діставайте нігтики, і видаляйте надлишки зручним вам інструментом.
 4. Дайте нігтям підсохнути протягом 5 хвилин.
 5. Зашліфуйте нігті бафом, а потім полірувальником. Спочатку зеленою стороною, а після білою до характерного скрипу.
 6. Зволожите нігті і шкіру за допомогою крему або воску.
 7. Покрийте нігті безбарвним лаком.

Як зняти гель-лак зі зміцненням

Самостійно зняти гель лак зі зміцненням на порядок складніше, ніж просте покриття. Звичайно, найкраще звернутися до майстра, але якщо ви дочитали до цього моменту, то ймовірно ви маєте намір зробити це самотужки. Ми постараємося вам в цьому допомогти.

Для початку, забудьте все, що ми розповідали про ацетонове зняття. При зміцненні строго заборонено розмочувати покриття. Це сильно зашкодить нігтям, і найімовірніше в результаті, ви отримаєте хворобливі, тонкі нігті. Щоб зняти зміцнення, потрібно апарат або на крайній випадок пилка. Зняття простого покриття сухим способом від зняття зміцнення не відрізняється. Для того, щоб зняти зміцнення, скористайтеся нашими інструкціями вище.

нігті зі зміцненням

Нюанс полягає лише в тому, що на зняття зміцнення буде потрібно більше часу. А також, ми не рекомендуємо знімати тонкий базовий шар. Адже якщо ви нанесли зміцнення, значить натуральні нігті ослаблені. В такому випадку краще покрити нігті прозорим лаком, або гель-лаком залишивши захисний шар.

Що робити після зняття гель-лаку

Якщо після зняття ви не збираєтеся покривати нігті найближчим часом – найкраще буде максимально прибрати довжину. Якщо ви не задоволені результатом зняття, і на нігті присутні нерівності, залиште нігті в спокої і забезпечте догляд. Протягом першого тижня втирайте віск в нігтьову пластину, або наносьте 2-3 шари звичайного лаку. Прибирайте довжину в міру відростання. Якщо ви бажаєте відростити пошкоджені раніше нігті, то вам буде корисно знати, що нігтьова пластина оновлюється за 4-6 місяців.

олія для кутикули

У цей час можна мазати ручки кремом і маслом для кутикули.

Чого робити не можна

гель лак відходить від нігтів

Утримайтеся від коригувань пилою по поверхні нігтів після закінчення процедури з видалення покриття. Високий ризик спиляти натуральну пластину.

Не тримайте нігті в рідині занадто довго.

Не зупиняйтеся і не опрацьовуйте довго одну зону при роботі з апаратом. Користуйтеся цією схемою при роботі з апаратом.

як зняти гель лак апаратом

Не не відривайте гель-лак від нігтів. Ви покалічите нігтьову пластину, і її доведеться відновлювати протягом півроку.

Не спилюйте покриття пилою під кутом. Пилка повинна знаходиться строго паралельно нігтьової пластини.

Не намагайтеся зняти гель-лак без застосування вищевказаних способів. В інтернеті можна знайти думку, що досить лише розмочити нігті в мильній воді протягом 20 хвилин, а потім акуратно підчепити покриття паличкою і віддерти. Робити це категорично не можна. Це 100% травмує натуральний ніготь.

Поради і нюанси

поради щодо зняття гель лаку

Якщо ви покриваєте нігті самостійно і не маєте в наявності апарату – використовуйте спеціальну базу. Уточніть в продавця, які марки піддаються розмочуванням.

Не використовуйте чистий ацетон. Віддайте перевагу спеціальним засобам для зняття гель-лаку. Вони менш агресивні і мають в складі м’які компоненти.

Не намагайтеся зняти гель для нарощування за допомогою рідини для зняття гелю. Це дуже агресивний засіб, який часто не здатен впоратися з поставленим завданням. Гелі, полігелі і акрил знімайте тільки спилюванням.

Якщо раніше ви ніколи не знімали покриття своїми руками, краще використовувати дерев’яні апельсинові палички замість пушера. Вони менш травмуючі. До того ж дерев’яним інструментом складніше зняти зайве, на відміну від металевого.

Якщо після розмочування гель-лак відійшов всюди, а на кінчиках не відходить – не намагайтеся віддерти його силою. Відкладіть інструмент і візьміть пилку й акуратно спиляйте залишки.

Ми сподіваємося що на одні понівечені нігті в цьому світі стало менше. Ставтеся дбайливо до стану натуральних нігтів, і тоді ви зможете носити гель-лак без шкоди цілий рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *